PREČO TO ROBÍME

 

Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa  nedajú jesť...

 

 

 Životné prostredie : 

 

V súčasnosti sú klimatické zmeny a narušenie životného prostredia obrovskou témou a výzvou, ktorej musíme ako spoločnosť čeliť. Podľa viacerých odborných zdrojov nám ostáva už len málo rokov na to, aby sme sa začali správať k životnému prostrediu inak. Ak sa tak nestane, naša Zem sa dostane do situácie, ktorá už viac nebude riešiteľná.

 

 

 

 

Jedna z viacerých príčin, ktorou ako spoločnosť prispievame k zhoršovaniu životného prostredia je nadmerná spotreba PET fliaš.

Na svete sa v súčasnosti vyprodukuje  300  miliónov  tonplastového odpadu ročne. Veľké  množstvo z tejto obrovskej masy skončí v oceánoch. V prírode  sa však  úplne nerozloží.

 

K čiastočném rozloženiu plastu  dôjde po 400 rokoch - rozpadá na menšie čiastočky. Následne škodia živočíchom a aj nám ľuďom.

 

 

 

 ZDRAVIE a kvalita života

 

 

Ak pijeme málo, tak sa najprv stráca tekutina z mimobunkových priestorov, potom z krvi a nakoniec z bunky. Krv sa zahustí a preteká ťažšie  cez najtenšie vlásočnice, zásobujúce telo kyslíkom a živinami. Najviac vtedy trpia mozog, srdce, pľúca, pečeň, obličky či svaly. Mozgové bunky nepracujú optimálne, dochádza k pocitu únavy, ospalosti, srdce pracuje proti vyššiemu odporu, svaly začínajú produkovať viac škodlivýchodpadových látok, čím sa znižuje naša výkonnosť. Trpí tiež naša pamäť, koncentrácia a celková psychická vitalita.